Най-добрата страна на Птицевъдството

Най-добрата страна на Птицевъдството

Най-добрата страна на Птицевъдството

Blog Article

Кои са съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години?

Говедата са чифтокопитни животни. В селскостопанската терминология се причисляват към групата на едрия рогат добитък.

В заразения двор болните и здравите птици се унищожават по безкръвен начин и стопаните се обезщетяват. Възприемчивите птици се затварят и се ваксинират.

съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: модернизация на производствените процеси – въпреки че изоставаме спрямо други европейски държави, през последните години съвсем отчетливо се наблюдава модернизация на производствените процеси в сферата на птицевъдството. Механизацията и автоматизацията на тези процеси са абсолютно задължителни. Задължителни за постигането на по-голяма производителност и повишаването на конкурентноспособността на българското птицевъдство.

Нови разработки в областта на изкуствения интелект, които целят подобряване на хуманното отношение към животните.

Стадата да се попълват само с еднодневни пилета, произхождащи от здрави яйца. В люпилните да се доста-вят яйца само от здрави развъдни стада.

Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.

Отраслите в животновъдството се групират в зависимост от отглежданите видове (включително породи и хибриди) животни. Трябва да се отбележи, че българите, както и повечето източни народи назовават животни от един и същи вид с различни имена, в зависимост от възрастта и пола, като добиваните от тях ресурси носят същите имена и показват качествата на продукта.

Рибните стопанства в България са пъстървови и шаранови. Пъстървовите стопанства се зарибяват главно с: дъгова, балканска пъстърва и сивен.

При кожната форма се развиват шаркови изриви главно по кожата на главата – по Птицевъдство гребена, обиците, около ъглите на устата и около очите се явяват сиво-жълтеникави петна, които скоро се превръщат във възелчета, изпъкващи във вид на брадавици.

Д-р Петя Петкова: Надяваме се до есента, когато започва есенния прелет, да…

При отглеждането на гъските трябва да се прилагат необходимите хигиенно-профилактични мероприятия. При комплектуването на групите трябва да се избират добре развити и здрави гъски и гъсоци.

Заради спецификата на отглеждане са обособяват три отраслови звена, към които се групират различни типове стопанства.

Инфекциозният ларинготрахеит е заразна болест предимно по младите кокошки, която се проявява със затруднено дишане, кашляне (пърхане), с възпаление на ларинкса и трахеята. Причинява се от вирус.

Report this page